Tolga ERDOĞDU Kimdir?

Tolga Hoca, 1998’den beri Türk Milli Eğitim sisteminin içerisinde eğitimci olarak yer aldı. Ankara’nın en seçkin dershanelerinin yanında 50. Yıl Lisesi, Özel Tevfik Fikret Lisesi, İDV. Bilkent İlköğretim Okulu, Doğa Koleji , Onur Kolejleri’nde görev aldı.

Öğrencilerin okul ve dershanelerde en iyi eğitimleri almış olsa da bazı öğrencilerin kendilerinden ya da çeşitli sebeplerden dolayı istenen seviyede olamadığını gördü. Her insanın kendi en iyisini başarması gerektiğine inanan Tolga Hoca öğrencileriyle yıllardır yaptığı ve başarısı kanıtlanmış birebir çalışmaları sistemli bir hale getirerek “Eğitim Koçluğu” yapmaya başladı.

Eğitimin kitlesel yapılıp bireyselleştirilmesini ve neden Eğitim Koçluğu’na ihtiyaç duyulduğunu şu düşüncesiyle savunmaktadır:

”Her öğrencinin ve velinin eğitim kaynaklı sıkıntıları ve beklentileri farklıdır. Bu nedenle her öğrenci ve aileyle tek tek ilgilenilerek kişiye özel çözümler üretilmelidir. Artık her ailenin bir doktoru, diş hekimi, avukatı varken geleceğimizin teminatı en değerli varlıklarımızın eğitim hayatını kulaktan dolma bilgilerle, doğru bilinen yanlışlarla, geçerliliği kalmamış eğitim sistemleri ile istenen düzeye ulaştıramayız. Her ailenin ve öğrencinin eğitim hakkında her şeyi danışabileceği ve gelecek planlamasını yapabilecekleri uzmanlara ihtiyaçları var.”

Tolga Hoca’nın amacı; hayatının sorumluluğunu eline alan, farkındalığı yüksek, kendi en iyisini yapmaya çalışan öğrenciler yetiştirmektir.